„Nie przegraj życia”

Piotr Koźlak CSsR

Sięgając po tę książkę byłam ciekawa formy wyrażania jej treści. Jest niekonwencjonalna, sformułowana w zwięzłych punktach, bez zbędnych i sztucznych wypełniaczy. Jest krótka, bardzo szybko się ją czyta, zresztą przez sposób przedstawienia tekstu łatwo znaleźć i przeczytać tylko to co nas interesuje.

Mówi o jednych z najważniejszych spraw w życiu młodego człowieka: rodzinie, miłości, cierpieniu, modlitwie i wspólnocie. Wyjaśnia w prosty sposób jak i dlaczego się rozwijać. Dzięki części “kim jestem?” można poznać samego siebie odpowiadając na najważniejsze pytania dotyczące naszego życia. Kiedy poznamy już samych siebie i zbudujemy w ten sposób fundament pod rozwój można przejść do części “kim mogę się stać?” i czytając ją znaleźć porady jak tego dokonać. Jest nie tylko dla osób, które poszukują odpowiedzi na zawarte w książce pytania, może też zaskoczyć swoimi odpowiedziami, wyjaśnieniami oraz poradami osób, które wszystko w swoim życiu mają ( wydawałoby się, że) rozpracowane. Trzeba podkreślić także, że książka nie narzuca rozwiązań, ale zachęca do ich poszukiwania. Wiele jest pytań, nad którymi to czytelnik ma się zastanowić.

Warto też podkreślić, że omawiana książka w widoczny sposób opiera się na Piśmie Świętym oraz jest głęboko zakorzeniona w duchowości redemptorystowskiej.

Książka “Nie przegraj życia” jest świetną lekturą, dogłębnie rozpatruje temat rozwoju młodego człowieka. Od pierwszej strony widać zrozumienie jak i przejęcie autora życiem duchowym współczesnej młodzieży. Myślę, że każdy kto sięgnie po tę książkę nie rozczaruje się.